Skolų išieškojimas paprastai ir civilizuotai

Skolų išieškojimas visuomenėje yra gana prieštaringai vertinamas procesas. Taip nutiko dėl ilgamečių stereotipų palaikymo ir populiariosios kultūros – filmų, žiniasklaidos pranešimų, socialinių tinklų. Ši paslauga teikiama tūkstantį metų, tačiau tik dabar viskas vyksta legaliai ir civilizuotai. Štai keletas stereotipų, kurie dabar stoja prieš realybę.

Skolų išmušinėtojai – banditai

Dar visai neseniai skolintis iš pavojingų žmonių buvo kur kas paprasčiau, negu iš oficialių finansinių institucijų. Jei žmonės pavojingi, tai ir skolos atsiimti ateina ne ką mažiau pavojingesni asmenys – skolų išmušinėtojai. Teroras ir smurtas turi labai keistą motyvaciją, todėl dauguma atvejų tokie nelegalūs skolų išmušinėtojai be jo neapsieidavo. 20 amžiuje situacija pasikeitė. Skolinti gali įmonės viena kitai, daug finansinių institucijų, daug teikiamų paslaugų, už kurias ne visada pavyksta laiku susimokėti, dėl ko susidaro skola. Skolas „išmušti“ dabar galima legaliais būdais, tačiau reikia turėti specifinių žinių – puikiai išmanyti įstatymus. Teisinėje visuomenėje skolų administravimu (ne išmušinėjimu) užsiima profesionalūs teisininkai. Teisininkai nėra lazdomis ginkluoti, „pasportavę“ ar net kalėjime sėdėję „rimti vyrukai“, kuriuos seniau siųsdavo atsiimti skolų. Jie kalba ramiu tonu, nenaudoja necenzūrinės leksikos, negrasina fiziniu susidorojimu. Tiesa, psichologinio poveikio priemonės gali būti taikomos, tačiau itin retais atvejais.

Su kiekviena skola eina ir graudi istorija

Priežastys, dėl ko vėluojama grąžinti pasiskolintus pinigus ar delsiama atsiskaityti už paslaugas ar produktus, dažnai yra emocingos. Tai asmeninės tragedijos, daugybė nesusipratimų, nusivylimų ir apgavysčių. Apie kiekvieną tokią iš jų galima kurti filmus, rašyti knygas, tačiau šiuolaikiniams skolų administratoriams tenka itin sunki užduotis – patraukti emocijas į šoną ir vadovautis tik faktais ir juos pagrindžiančiais dokumentais. Dėl to skolų administratoriais dirba profesionalūs teisininkai, pripažįstantys dokumentų ir teisės viršenybę.

Šiuolaikinis skolų išieškojimas labiau paremtas dalykine kalba, o ne emocingais pasakojimais apie skolininkų gyvenimo peripetijas. Tiesa, kartais būna sunku žiūrėti į žmonių skausmą ir neviltį, tačiau prieš įstatymą turi būti lygūs visi.

Ten, kur teisininkai, ten teismas ir kalėjimas

Teisminis skolų išieškojimas paprastai yra paskutinė priemonė administruojant skolas. Teisininkai visada stengiasi susitarti su skolininkais geruoju, pasirašyti susitarimą dėl įsiskolinimų grąžinimo, suderinti grafiką, jei skola grąžinama dalimis. Visa tai stengiamasi padaryti nedalyvaujant teisėjams, prokurorams, advokatams ir kitoms institucijoms, susijusioms su baudžiamuoju procesu. Jei nėra kitų išeičių, tada gali būti kreipiamasi į teismą, kuris įpareigoja grąžinti skolas bet kuriuo atveju. Teisminiai ginčai kainuoja, todėl taip gali tekti sumokėti dar daugiau, nei žmogus ar įmonė yra skolingi savo kreditoriui. To siekiama išvengti visais įmanomais būdais, nors tokio ginčo sprendimo perspektyvos būna nušviečiamos iš karto.

Parduotos skolos grąžinti nereikia?

Šiuolaikinio skolų administravimo paslauga turi atšaką. Tai skolų pirkimas. Skolų administravimo įmonė nuperka kreditoriaus skolas. Tai reiškia, kad visi skolininkų įsipareigojimai iš kreditoriaus pereina skolų administratoriams. Skola yra parduodama, pinigai kreditoriui sumokami iš karto. Ar tai reiškia, jog skolos nebereikia grąžinti? Tikrai ne. Skolininkas dabar tampa skolingas skolų išieškojimo bendrovei ir toliau su ja tvarko visus finansinius reikalus. Dažniausias problemos sprendimas – skolos perskaičiavimas ir grąžinimas dalimis. Taip sumokama daugiau, nei visa skolos suma iš karto, tačiau skolininkams su ribotomis finansinėmis galimybėmis tai vienintelė išeitis grąžinti skolas i be jokių teisinių pasekmių.

Skolų išieškojimas dabar yra visiškai civilizuotas procesas. Niekas negrasina deginti namų ir persekioti šeimos, niekas nenori atimti namo ar žemės sklypo, tiesiog pasirašomi teisiniai susitarimai, įpareigojantys kitais finansiniais būdais grąžinti skolas.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *