Mikroautobusų nuoma: nuomotojo bei kliento atsakomybė

mikroautobusų nuomaDaikto, kurio tau prireikia retkarčiais, visai nebūtina pirkti. Tai dažniausiai nėra nei ekonomiškai protinga, nei praktiška investicija (nenaudojami rankandai, ypač stambiagabaričiai, tampa galvos skausmu dėl pastarųjų sandėliavimo). Šiais laikais beveik viską galima išsinuomoti: pradedant stalo įrankiais ir baigiant transporto priemonėmis. Mikroautobusų nuoma – itin populiari paslauga tiek fizinių asmenų, tiek ir įmonių tarpe. Tai – galimybė išsinuomoti talpią ir komfortišką transporto priemonę įvairioms progoms – asmeninėms šventėms, konferencijoms, seminarams, ekskursijoms po Lietuvos ir kitų Europos šalių miestus.

Ką reikėtų žinoti klientams, besidomintiems šia paslauga? Visa informacija talpinama pasirinktos transporto nuomos bendrovės svetainėje, tačiau neretai mes tiesiog nemokame atidžiai įsiklausyti. Mikroautobusų nuoma apima:

  • Pasirinkto mikroautobuso nuomą. Galima rinktis tarp pageidaujamo modelio bei reikiamo keleivių skaičiaus mikroautobuso konkrečiam laikotarpiui (valandoms, dienoms, savaitėms ir panašiai). Transporto nuomos bendrovės suinteresuotos pritraukti bei išlaikyti klientus, tad siūlo tik techniškai tvarkingus, švarius bei komfortiškus mikroautobusus (patogios sėdynės, kondicionieriai ir kita). Dauguma nuomotojų siūlo transporto nuomą ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių teritorijoje.
  • Išsinuomotos transporto priemonės draudimas. Į transporto priemonės kainą įeina privalomosios civilinės atsakomybės bei KASKO draudimas. Daugeliu atveju nuomotojas įsipareigoja suteikti techninę pagalbą įvykus nelaimei keliuose.
  • Galimybė išsinuomoti transporto priemonę su vairuotoju. Klientai gali išsinuomoti transporto priemonę kartu su vairuotoju. Aišku, tai reikalauja didesnių finansinių investicijų (mokama valandinis įkainis už vairuotojo darbą), tačiau daugeliu atveju tai yra labai patogu. Tarkime, asmeninės šventės metu, kai norima atsipalaiduoti, pabendrauti, pagurkšnoti svaigiųjų gėrimų. Tokia galimybe noriai naudojasi ir firmos, organizuojančios ekskursijas, firmos darbuotojų išvykas ir panašiai.

Ką privalo klientas?

  • Saugoti transporto priemonę. Jei sumokėjote nurodytą kainą už pageidaujamą paslaugą, dar nereiškia, jog su išsinuomota transporto priemone galite elgtis kaip norite – už sugadintą ar prarastą mikroautobusą klientui gresia sankcijos. Dažniausiai klientas paslaugos teikėjui privalo palikti nustatyto dydžio užstatą, kurį, sėkmingai grąžinęs transporto priemonę, atgauna.
  • Laikytis sutartyje numatytų terminų. Už vėlavimą grąžinti mikroautobusą gresia piniginės nuobaudos.
  • Padengti degalų sąnaudas. Sunaudotas kuro sąnaudas klientas privalo padengti savo lėšomis. Kai kuriais atvejais nuomotojas duoda transporto priemonę  pilnu baku, tokiu atveju privaloma grąžinti mikroautobusą su tokiu pat degalų kiekiu.

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *