Kaip sukurti jaukią atmosferą šarvojimo salėje?

 Daugeliui žmonių laidotuvės visų pirma asocijuojasi su šarvojimo sale. Vykstant laidotuvių procesams, bažnyčioje ir kapinėse praleidžiame sąlyginai mažą laiko dalį. Šarvojimo salė yra vieta, kurioje vysta pagrindinis, atsisveikinimo su į amžiną kelionę iškeliavusiu žmogumi, procesas. Dėl šios priežasties labai svarbu pasirūpinti jaukia šarvojimo sale ir patobulinti ją papildomo jaukumo suteikiančiais akcentais. Kaip sukurti kiek įmanoma malonią, tokią sunkią valandą, atmosferą?

 Visų pirma atkreipkite dėmesį į salės papuošimą. Žmonės, kurie nuomoja salę arba laidojimo paslaugas teikiančios įmonės dažniausiai pasirūpina pagrindiniais akcentais – gėlėmis, žvakėmis, vazomis. Tačiau didžiąją dalį gėlių ir vainikų atneša į šarvojimo salę atvykę laidotuvių dalyviai, velionio artimieji, draugai, kolegos. Norint sukurti jaukią atmosferą – reikėtų atsisakyti masyvių vainikų. Vainikai suteikia sunkumo pojūtį, užima daug vietos, taip pat nėra draugiški gamtai. Šarvojimo salės Vilniuje ar kitame didesniame mieste dažniausiai yra nemažos, talpinančios daug žmonių. Tačiau jeigu šarvojimo ceremonija vyksta mažame miestelyje, tikrai tikėtina, kad patalpa nebus didelė. Dideli vainikai mažai patalpai tikrai nesuteiks jaukumo pojūčio, tad vykstant į laidotuves geriausia būtų rinktis kuklias gėlių puokštes arba tiesiog kelias baltas rožes. Baltos rožės – itin vertinamas, jaukumo suteikiantis akcentas šarvojimo salėje. Jos neužima daug vietos, suteikia prabangos, orumo pojūtį, skleidžia malonų kvapą. Šias gėles patogu transportuoti į kapines, taip pat jos ilgai nevysta, puošia kapavietę.

 Dar viena rekomendacija – vengti nejaukios tylos. Žinoma, šarvojimo salė tikrai nėra tinkama vieta smagiems pašnekesiams, tačiau tyliai skambanti, foninė muzika yra deramas pasirinkimas. Šarvojimo salės Vilniuje ar kitame didmiestyje vis rečiau sulaukia laidotuvių muzikantų, giedotojų. Laidotuvių muzikantai dažniausiai sukuria itin niūrią atmosferą, o dainos apie mirtį tokią sunkią akimirką tikrai sunkiai pakeliamos artimiausiems velionio žmonėms. Tad norint santūrios, bet jaukios atmosferos – į šarvojimo salę atsineškite velionio skonį atitinkantį muzikinį kompaktą arba parodykite laidotuvių dalyviams velionio nuotraukas. Laidojimo paslaugos dažniausiai apima ir muzikinio grotuvo ar projektoriaus nuomos galimybę, tad tai puiki išeitis, kuri padės sukurti jaukią atmosferą ir visiems atsiminti gražiausius velionio gyvenimo metus.

 Anksčiau šarvojimo salėje praleistas laikas prilygo tikrai kančiai. Tačiau dabar žmonės supranta, jog deramai atsisveikinti su į amžiną kelionę iškeliavusiu artimuoju galima ir šiek tiek šiuolaikiškesniais, širdgėlą bent laikinai malšinančiais būdais. Juk pripažinkime, kiekvienas žmogus norėtų, jog artimieji į amžiną kelionę jį išlydėtų vedami gražių atsiminimų.   

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *