Individuali veikla pagal pažymą – praktiška ir kūrybinga

individualios veiklos pažymaMąstote apie verslą, bet neplanuojate ko nors grandiozinio? Svarstote, kaip užsidirbti pinigų? Turite talentų? Šios mintys skatina pamąstyti apie individualią veiklą – individualios veiklos pažyma Lietuvoje gana populiari ir, vaizdžiai tariant, pažeria galimybių.

Žinoma, galimybės priklauso nuo imlumo. Galite užsisakyti pažymą ir tik po pusmečio prisiminti, kad ją turite. Arba užsisakyti ir imtis klientų paieškos, pradėti skelbtis internete ir t. t. Kitaip sakant, vien dokumentas nieko nereiškia. Reiškia tai, ką su juo darote.

Įdomu tai, kad individualios veiklos pažyma leidžia dirbti gana skirtingus darbus – nuo reklamos iki programavimo ir dar daug visko. Tikriausiai nepulsite į visas keturias puses ir nesiimsite daugybės skirtingų darbų iš karto, tačiau galimybė pasirinkti ne vieną veiklos rūšį yra labai praktiška ir neribojanti žmogaus, neskatinanti užsidaryti vienos veiklos kiaute.

Individualios veiklos pažyma itin praverčia jauniems žmonėms. Pavyzdžiui, jei studijuojate ir turite veiklos idėją, užsisakę pažymą galite tą idėją bandyti realizuoti. O atsižvelgiant į tai, kad esate studentas, jums netaikomi mėnesio mokesčiai „Sodrai“, pakanka atsiskaityti su valstybe kartą per metus, deklaravus pajamas.

Tiesa, prakalbus apie mokesčius nesunku atrasti šiokių tokių neigiamų dalykų. Pavyzdys – didinant minimalią algą didėja ir mėnesio įmokos „Sodrai“. Bet kaip supratote iš ankstesnės pastraipos, ši informacija svarbi ne visiems.

Kokia individualios veiklos ateitis? Tikėtina, kad pačios pažymos forma ar taikomi mokesčiai pernelyg nekis. Niekas negarantuoja, kad viskas išliks kaip dabar, tačiau drastiškų pokyčių nesinorėtų ir, ko gero, nereikia. Juk bet kokiam – tiek mažesniam, tiek didesniam – verslui aktualu žinoti ir planuoti. Todėl kokie nors rimti individualios veiklos pagal pažymą modifikavimai būtų netikslingi.

Viską aptarus galima teigti, kad individualios veiklos pažyma yra susijusi su praktiškumu ir kūryba. Tokia veiklos forma priimtina daugeliui ir verta dėmesio dėl daugybės teigiamų ypatybių. Aišku, kaip ir visur, taip ir čia įžvelgtume minusų, bet pliusai tikrai nemenki, o vienas iš bendriausių ir reprezentuojančių šią temą – praktiškumas. Vykdyti individualią veiklą dažnai būna patogu, tai palyginti lankstus darbo tipas.

 

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *