Apžiūra, analizė, ataskaita – taip atliekamas kilnojamo turto vertinimas

Daugeliui yra pažįstamas kilnojamo turto vertinimas. Bet ar žinojote, kad gali įvertinti ne tik nekilnojamo turto objektus, bet ir visus kitus daiktus, kurie yra kilnojama. Egzistuoja kilnojamo turto vertinimas. Jis kuo sėkmingiausiai kelsti ir yra labai reikalinga paslauga šiomis dienomis. Žmonės dažnai paveldi ar įsigyti naujus ar jau dėvėtus daiktus, todėl reikalinga žinoti jų vertę. Šią paslaugą atlieka kvalifikuoti nepriklausomi turto vertintojai, atlikę rinkos analizę, todėl Jums bus pateikta ataskaita ir pateikta reikiamo įkainoti daikto vertė. Dar niekada nebuvo taip lengva ir paprasta sužinoti, kiek gali kainuoti paveldėta močiutės auksinė grandinėlė ar žiedas su deimantas,, galbūt planuojama pirkti jau naudota kompiuterinė technika arba taip populiarus automobilis.

Jeigu smalsu žinoti, kaip yra atliekamas kilnojamo turto vertinimas, tai galime labai mielai šį Jūsų poreikį patenkinti. Turime leisti žinoti, kad ši paslauga yra mokama ir specialistai, atliekantys šią paslaugą yra vadinami nepriklausomi turto vertintojai. Šie žmonės yra išklausę su šiuo darbu susijusias studijas, kursus, nuolat tobulinasi ir gilina žinias tam, kad vertinimas būtų atliekamas kuo profesionaliau, efektyviau ir greičiau, taupant abiejų šalių laiką. Tam, kad šis procesas įvyktų, reikalingas pardavimo sandoris. Jo metu paprastai ir atliekamas kilnojamo turto vertinimas. Tai dažniausiai inicijuoja turto savininkas, norintis žinoti turto vertę. Proceso metu taip pat gali būti kilnojamo turto pagalba didinamas įstatinis kapitalas, tuomet kai kilnojamas turtas yra planuojamas įkeisti arba lizinguoti teismo nutarčių vykdymo metu.

Detalizuojant bazinę informaciją, reiktų pabrėžti, jog kilnojamo turto vertinimas susideda iš trijų pagrindinių žingsnių:

  1. Apžiūra
  2. Analizė
  3. Ataskaita

Jūs, kaip užsakantis šią paslaugą klientas, gausite vertinimo ataskaitą, o visą darbą atliks profesionalus turto vertintojas. Turėsite daiktą bei su juo susijusius dokumentus leisti apžiūrėti, jei reikės – nufotografuoti. Šie veiksmai yra reikalingi atlikti tam, kad būtų įvertintos objekto savybės,  taip pat kokybiniai bei kiekiniai rodikliai, visi trūkumai ir privalumai. Surinkti duomenys yra analizuojami bei nustatoma vertė pagal profesionalią kilnojamojo turto vertinimo metodiką. Paskutinis žingsnis – ataskaita, gali trukti ilgiausiai, nes ten bus pateikiama viskas išsamiai užsakovui raštu arba žodžiu.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *