Apie skolas ir skolininkus

SkolosLaiku neapmokėta sąskaita už telefono pokalbius gali pakenkti asmens kredito istorijai ne mažiau  nei delsimas mokėti išperkamosios nuomos, ar bet kurias kitas įmokas. Daugelio įmonių kaupiami įrašai apie gyventojų pradelstus mokėjimus ateityje gali apsunkinti gauti paskolą būstui ar išsimokėtinai įsigyti buitinę techniką.

Su finansiniais įsipareigojimais reikia būti labai atidiems ir visada laiku grąžinti mažiausią paskolą ar skolą. Deja, dalis gyventojų vis dar labai ribotai supranta jiems gresiančias pasekmes, jei vėluos vykdyti savo įsipareigojimus. Dažnas pamiršta, kad jo įsiskolinimai yra yra fiksuojami ir matomi kitoms bendrovėms. Įrašą, apie delsimą apmokėti elektros sąskaitos matys bankas, nemokėjimą telekomunikacijų bendrovei – išperkamosios nuomos, įmonės, skolas už šildymą  – draudimo bendrovės ir pan. Tai, kaip vykdomi finansiniai įsipareigojimai, įrašoma į kredito istoriją, o tai yra ganėtinai rimtas finansinis dokumentas, kurio beje, nė viena iš išvardintų įmonių nesistengia afišuoti.

Asmeninė kredito istorija formuojama kiekvienam 18 m amžiaus sulaukusiam Lietuvos gyventojui. Ji susideda iš dviejų dalių: finansinių įsipareigojimų ir mokėjimų istorijos. Finansiniai įsipareigojimai – tai įvairūs kreditai bankuose, kredito unijose, išperkamosios nuomos, greitų ir vartojimo kreditų bendrovėse. Mokėjimų istorija – tai pradelsti mokėjimai už minėtus kreditus arba kitas – telekomunikacijų, elektros, komunalines, draudimo, kabelinės televizijos ir panašias paslaugas.

Šiuolaikiniame pasaulyje jau seniai suvokta: iškart mokėti už prekes ar paslaugas gali ne visi gyventojai. Tačiau tai strigdytų bendrą ekonomikos vystymąsi. Taip buvo išrastas, vartojimą skatinantis “amžinasis variklis” – gyvenimas skolon. Skolon perkamas būstas ar automobilis, imami vartojimo kreditai, kurie naudojami įvairiausiais tikslais: nuo baldų pirkimo iki pramogų. Problemos prasideda tada, kai gyventojai ima vėluoti grąžinti įsiskolinimus. Tuomet rizikuojama patekti į juodąjį skolininkų sąrašą.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.