Ko tikėtis iš Kolibrio metodo?

kolibriometodas.ltKiekvienas puikiai supranta, kad be anglų kalbos mokėjimo šiais laikais sunku išsiversti. Tačiau panorus išmokti ar pagilinti turimus įgūdžius suprantama, kad tai gerokai sudėtingiau nei išgliaudyti saulėgrąžą. Įprasta manyti, kad tai ištisos dienos „kalimo“, bandymas perprasti komplikuotas gramatikos vingrybes. Ir vis dėlto… kolibriometodas.lt atskleidžia kitokią tiesą.

Kiekviena kalba yra specifinė

Skirtingos kalbos turi panašumų. Štai lietuvių ir latvių. Mokslininkai netgi daro prielaidą, kad šios dvi kadaise buvo viena kalba.

Bet nepaisant panašumų atrodo pagrįstas ir toks teiginys: visos kalbos specifinės. Ar sutinkate su šiuo teiginiu? Jį kuo puikiausiai iliustruoja nusistovėjusios frazės. Koks nors perkeltinės reikšmės posakis lietuviams gali būti puikiai pažįstamas, o Lenkijos ar Ispanijos piliečiui pažodžiui išversta frazė bus kaip žodžių kratinys. Lygiai taip pat ir svetimų kalbų idiomos lietuviškai gali skambėti labai keistai.

O kaipgi anglų kalbos specifiškumas? Joje taip pat yra pačių įvairiausių posakių, kurie atrodo keisti. Sunkus darbas tenka vertėjams – šie ieško tiksliausių atitikmenų.

Šiaip ar taip, anglų kalba nėra neįkandama. Svarbu paminėti, kad kolibriometodas.lt – geras įrodymas. Ypač dėl vieno dalyko.

Dėl paprastumo.

Paprastumas neprivalo reikšti prastumo

Egzistuoja posakis, kad genialu tai, kas paprasta. Ką jau ten egzistuoja – jis vinguriuoja kaip upė, skleidžiasi kaip medis. Posakis toks gyvybingas, toks tikslus, toks… nuostabus! Ir puikiai tinkantis veiksmingam anglų kalbos mokymosi metodui. Taip, kolibriometodas.lt ir genialumo bei paprastumo sąsaja – tobula mokymosi formulė.

Paprastumas neprivalo reikšti prastumo. Nors šie du žodžiai skiriasi vos dviem raidėmis, mūsų ausys ir akys tuos du žodžius dažniausiai traktuoja kaip visiškai skirtingus. Prastumo konotacija gerokai negatyvesnė. O PAprastumas – kai kas sklandaus, gero.

Neturiu laiko…

Norint mokytis anglų kalbos susitaikoma, kad nėra tam laiko. Ir… nepradedama mokytis. Ech, gaila… Bet nejaugi tai privalomas scenarijus? Nejaugi tikslas turi kažkur pasislėpti? Nejaugi anglų kalba pareikalautų tiek laiko? Galbūt yra metodų, kurie greitesni už tradicinius?

Štai čia ir pravartu pakalbėti apie Kolibrio metodą. Užsukę į interneto svetainę kolibriometodas.lt galite parsisiųsti elektroninę knygą (visiškai nemokamai), kurioje rasite daug naudingos medžiagos apie efektyvų užsienio kalbų mokymąsi.

Nespręsti iš viršelio?

Nors sakoma, kad nereikėtų spręsti apie knygą iš viršelio, tačiau kolibriometodas.lt atveju situacija kiek kitokia. Kodėl? Nes viršelis puikiai atspindi mokymosi programos principą. Kaip pats metodas, taip ir viršelis sufleruoja apie lengvumą.

Kolibris – lengvas paukštelis. Knygos viršelis taip pat neperkrautas jokiomis įmantrybėmis. Jis estetiškas, patrauklus, bet neprikimštas daugybe eilučių reklaminių frazių. O svarbiausia, kad turinys atitinka pavadinimą – rašoma, kaip išmokti užsienio kalbų.

Lengvumas

Kolibriometodas.lt susijęs su lengvumu. Nutolstama nuo tradicinių, kartais neefektyvių metodų. Jei tradicinis bandymas įsisavinti informaciją „kalant“ nepasitvirtina, vadinasi, reikia pažvelgti į situaciją kitu kampu. Džiugu, kad tas kitas požiūris ne koks nors dar labiau apsunkinantis, nepriverčiantis dar labiau „kalti“ užsienio kalbos. Tas kitas požiūris visapusiškai naudingas, nes imama suprasti, kad užsienio kalbą įsisavinti įmanoma.

Ko tikėtis?

Tad ko tikėtis iš Kolibrio metodo? Jei nepradėsite mokytis, tai ir tikėtis nieko nereikėtų. Tačiau pakanka tik pradėti – ir tada užsienio kalbos mokymasis tampa įdomus. Nesunkus, neužimantis pernelyg daug laiko, neverčiantis nuobodžiauti. Neverčiantis gilintis ir vėl pamiršti. Mokomasi ir išmokstama. O juk toks tikslas ir yra.

 

 

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *