Investavimas į brangakmenius

Deimantai investavimuiInvestavimas į brangakmenius – viena iš alternatyvų. Deimantų ir brangakmenių galia, simbolinė reikšmė, medžiagos tobulumas skatina vis daugiau žmonių domėtis šia investavimo kryptimi. Prekyba brangakmeniais Indijoje minima jau jau prieš 7000 metų. Šie akmenys abejingų nepalieka, jie turi magišką galią visus žavėti. Brangakmeniai pripažįstami visame pasaulyje.

Investavimas į deimantus nėra labai paprastas reikalas. Čia slypi labai daug subtilybių, kurias reikia išmanyti. Deimantų pigiai įsigyti yra tiesiog neįmanoma. Tai reikia suvokti, ir niekada nesižavėti pasiūlymu įsigyti pigų deimantą. Pigus deimantas – garantuota paslėpta klasta. Deimantas yra unikalus tuo, kad neturi jokio analogo. Jie naudojami pramonėje, nes nepakeičiami savo savybėmis – yra kiečiausia, patvariausia, tobuliausia medžiaga. Brangakmenio vertę lemia gamta. Kai jis susiformuoja be intarpų, ypatingos formos, spalvos ar visiškai bespalvis iš kurio galima išgauti blizgesį – tada pradedama vertinti emocijomis ar pinigais. Vertinant brangakmenį svarbiausia užduotis yra nustatyti: tai stiklinė ar plastmasinė brangakmenio imitacija, sukurta pramonėje, paveikta slėgio, temperatūros ar spinduliuotės ar tikrai tai yra investicinis objektas – natūralioje gamtoje susiformavęs brangakmenis. Tai pastebėti nėra paprasta. Nepatyręs brangakmenių pirkėjas gali tik reikalauti kokybę įrodančių dokumentų. Vertas paminėjimo istorinis įvykis, kai 0,95 karato (žirnio dydžio) deimantas aukcione buvo parduotas už 1 mln JAV dolerių. Tai buvo nepriekaištingos skaidrumo, retos raudonos spalvos, blizgantis akmenukas.

Didesni ir gerai nušlifuoti deimantai parduodami tik specializuotose parduotuvėse arba aukcionuose. Didesni kaip 50 karatų deimantai parduodami tik su dokumentais ir yra vardiniai.

Investavimas į brangakmenius yra subtilus reikalas. Patyrusiam brangakmenių žinovui – tai yra saugi ir garantuota investicija. Ko negalima būtų pasakyti apie šios srities pradinuką. Pradedančiajam investuotojui ši sritis gali būti pražūtinga, nes galima susidurti su nesąžiningumu, bandymu pasipelnyti parduodant ne tikrą akmenį. Ne ekspertas gali lengvai apsirikti. Nenatūralūs, sintetiniai “brangakmeniai” taip pat atrodo nepriekaištingai. Technologijos yra labai pažengusios ir yra išgaunami stulbinantys rezultatai. Tačiau reikia atminti, kad investicinis objektas yra tik natūralūs deimantai.

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *