Visi siekiame ne tik kuo daugiau uždirbti, bet norisi ir kuo daugiau sutaupyti ar net kuo sėkmingiau investuoti, kad būtų kuo didesnė grąža. Vis girdime, kad elektros kaina nuolat kyla. Norime ir šiuo aspektu sutaupyti. Tai gali būti ne tik keli eurai per mėnesį, bet jei elektros išnaudojame tikrai nemažais kiekiais gyvendami name ar didesniame bute, tai sėkmingai investuodami galime sutaupyti ir keliasdešimt eurų, o ateityje tai gali būti skaičiuojama ir šimtais.
Saulės elektrinės arba jėgainės mus gali pradžiuginti elektros kaina. Šiuos technologijų stebuklus tenka montuoti ant namo stogo, nes čia yra joms patogiausiai įrengti vieta ir maksimalus jų išnaudojimas. Ypač jeigu stogas šlaitinis ir nukreiptas į pietų pusę. Perspėjame iš anksto, kad namo stogas nėra pažeidžiamas montuojant modulius. Svarbu, kad būtų kuo tinkamesnis šlaito nuolydis. Specialistai rašo, jog idealus variantas, kai jis pasviręs 35 – 36 laipsniais. Jeigu taip nėra yra ir kitų sprendimų arba gali būti kuo puikiausiai išnaudojami ir kiti Jūsų namo kieme esantys statiniai, kaip pvz.: pavėsinė ir pan.
Atrodo net keista būtų sutaupyti, kai saulės moduliams, pačiai elektrinei bei įrengimo darbams tenka pakloti nemažas sumas. Labai svarbų faktorių lemia sukauptas elektos rezervas. Turėdami saulės jėgainę savo name gali tapti elektrą gaminančiu vartotoju ir elektros tinklai net neturės progos „paimti“ iš Jūsų nei vienos kilovatvalandės elektros energijos. Taip sukaupsite kilovatvalandes, kurias galėsite atiduoti į tinklus „pasaugoti“. Tai vyksta labai paprastai. Sukauptas elektros perviršis yra laikomas tinkluose, o paskui jis gali būti nurašomas. Sukaupta elektra taip pat gali būti ir sėkmingai sunaudota, ypač šaltuoju metų laiku, kai jos prireikia šildymui. „Pasaugota“ elektra bus tikrai pigesnė už įprastinę. Taip laikui bėgant galėsite nemažai sutaupyti. Aišku norėtųsi elektros rezervą kaupti savarankiškai, kad nereikėtų mokėti už elektros pasaugojimą tinkluose. Tuomet sutaupyti galėtumėte daugiau. Bet kol kas elektros pasaugojimo paslauga yra pigesnė ir labiau ekonomiškai apsimoka nei įsigyti bateriją, kuri galėtų „sandėliuoti“ elektros energiją.
Skaičiai iškalbingi, nes vien praėjusiais metais buvo įrengta daugiau negu 5500 saulės elektrinių. Gal šiemet jų skaičių padidinsite ir Jūs?