Kuo naudingas vidaus auditas?

auditas
Photo by Sora Shimazaki on Pexels.com

Daugelis įmonių tam periodiškai skiria dėmesio, tačiau yra ir tokių, kurios visgi užsimiršta tuo pasirūpinti. Aišku, tai nėra privaloma, bent jau dažnu atveju, tačiau gali būti itin naudinga. Kadangi tai padeda geriau suprasti veiklos procesus, susijusius su finansiniais duomenimis, ataskaitomis bei jų kontrolės mechanizmais. O tai reiškia, kad galima nesunkiai aptikti spragas, kurias dažnu atveju pastebėti gali tik auditas. Kadangi dirbant toje pačioje įmonėje ilgą laiką viskas tampa tiesiog įprasta. Ir tuomet atrasti kažkokias smulkmenas bus gana sudėtinga. Ypač, jeigu dar nėra patirties šioje srityje. Bet rezultatams tai gali turėti nemažai įtakos.

Kaip pasirinkti patikimus šios srities specialistus?

Jeigu veiklai auditas nėra svetimas, tuomet natūralu, kad jau turės patirties dirbant su kažkokiomis įmonėmis ar specialistais. Aišku, kartais naudinga ir pakeisti auditorius. Ypač, jeigu kyla abejonių ar prieš tai atliktas vidaus auditas nepadėjo aptikti esminių problemų. Todėl ir renkantis reikėtų domėtis apie sukauptą patirtį šioje srityje. Kuo ji didesnė, tuo neretai patikimesni ir specialistai bus. Nors kartais nemažai priklausys ir nuo to, kiek jie bus pasiruošę gilintis bei tam skirti laiko. Tad galima pasidomėti ir kitų įmonių atsiliepimais bei rekomendacijomis. Nors dažniausiai vienintelis būdas bus tiesiog pabandyti ir įsitikinti patiems. Bet prieš tai pasidomėti tikrai verta. Tuo labiau, kad yra nemažai dirbančių šioje srityje.

Ar auditas reikalingas kiekvienam verslui?

Daugelis tikrai galėtų pritarti, jog jis naudingas. Tai kažkiek ir atsako į šį klausimą. Nors neretai verslui reikia ir daugiau argumentų. Kadangi profesionaliai atliekamas vidaus auditas reikš ir papildomas išlaidas. Tačiau dažnu atveju jos tikrai atsipirks. Ypač, jeigu pavyks atrasti kažkokių ataskaitų arba finansinių duomenų kontrolės spragų. Tai ne tik optimizuoja procesus, bet ir leidžia išvengti galbūt didesnių būsimų problemų. Be to, periodiškai tą atliekant galima įsitikinti, kaip tinkamai viskas organizuojama įmonėje. Tai leidžia sėkmingai judėti į priekį ir laiku aptikti kažkokias problemas bei jas pašalinti be didesnių pasekmių.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *