Atsargų valdymo automatizacija e. prekyboje

Internetinė prekyba vyksta daug greičiau ir plačiau nei bet kada anksčiau. Internetinę parduotuvę atsidaryti yra pakankamai lengva ir greita. Tačiau sudėtingesni procesai atsiranda, kai reikia užtikrinti parduodamų prekių likučius, jei sandėliuojate juos. Tai netinka dropshipping būdui, kad prekės laikomos nutolusio tiekėjo ar gamintojo sandėliuose, iš kurio ir siunčiamos pirkėjui.

Ir visai suprantama, jog pradėjus prekybą, sužiūrėti prekes ir jų likučius pakanka excel lentelės. Visgi toks metodas tinka tik pradžioje, kai prekių ir užsakymų nėra daug. Situacija gali kardinaliai pasikeisti kai užsakymų padvigubėja ar patrigubėja, pavyzdžiui sezono metu. Tuomet paprastai visas laikas yra skiriamas ne internetinės prekybos vystymui, bet likučių tikrinimui ir papildymo užsakymų skaičiavimams ir t.t. Tokiu laiku ir apskritai augant verslui verta pradėti ieškoti automatizuoto ir išmanaus sprendimo, kuris palengvintų atsargų valdymą.

Kaip užtikrinti sklandų užsakymų procesą?

Įsivaizduokite, kad klientas paspaudžia „Pirkti dabar“ mygtuką. Per kelias sekundes sistema patikrina, ar turime pakankamai prekės. Jei taip, užsakymas keliauja tiesiai į vykdymą – be rankinių įsikišimų. Jei atsargų neužtenka ar atsargų lygis jau kritiškai mažas, sistema laikinai sustabdo užsakymą ir iškart siunčia pranešimą jums apie reikalingą papildymą iš tiekėjo. Tokiu būdu išvengiatesituacijos, kai parduodate to, ko neturite, ir pateikiate patikimą informaciją klientui. Šiais laikais yra visos sąlygos automatizuoti procesus be didelių išankstinių investicijų – atsargų valdymos sistemos mėnesio prenumerata, e-prekybos sistemos mėnesio prenumerata. Ir dar geresnis dalykas yra tai, kad dažniausiai e-prekybos sistemas, tokias kaip Shopify ar Amazon galima sujungti su modernia atsargų valdymo sistema

Kaip atsikratyti rankinio darbo ir pasitikėti sistema?

Perėjimas nuo lentelių prie automatizacijos iš pirmo žvilgsnio gali kelti šiek tiek baimės. Komandos, kurios pripratusios rankiniu būdu pildyti lenteles, gali manyti, kad kompiuteriai nesupranta tikrųjų prioritetų. Štai kodėl svarbu išsirinkti kelis pagrindinius tikslus – mažiau prarastų pardavimų dėl prekių trūkumų, greitesnis pristatymas ir didesnis atsargų apyvartumas. Patikrinkite tuos rodiklius kas mėnesį, kad pamatytumėte progresą. Kai rezultatai pradės gerėti ir pasitikėjimas sistema pradės augti. Visgi yra kelios sąlygos, kurių būtina laikytis, jei norite geresnių rezultatų:

  • Kiekvienai prekei nustatysite atsargų buferį. Labai tinkamas sprendimas net ir mažiems verslams – dinaminis buferių valdymas, kuris leidžia atsargas valdyti dinamiškai: paklausai augant auga ir atsargų buferis; paklausai mažėjant mažėja atsargų buferis mažėja.
  • Įsivesite reguliarų papildymo užsakymų grafiką kiekvienam tiekėjui. Tokiu būdu sumažinsite chaotišką valdymą.
  • Reaguosite tada, kai gausite įspėjimą iš sistemos. Pavyzdžiui, prekės pritrūko – reikia formuoti skubų užsakymą tiekėjui. Arba tiekėjas vėluoja įvykdyti užsakymą, tuomet susisieksite su tiekėju arba išsiųsti mažesnį užsakymo papildymą alternatyviam tiekėjui, galinčiam įvykdyti užsakymą greičiau.

Kai jūsų atsargų valdymas pasidarys nuoseklus, tuomet galėsite savo dėmesį skirti kitiems svarbiems dalykams – internetinės prekybos vystymui, asortimento plėtimui ar deryboms su tiekėjais.

E-prekyba ir atsargų valdymas – misija įmanoma

Labai svarbu, kad jūsų e-parduotuvė būtų moderni ir patogi klientams. Ne ką mažiau svarbu, kad jūs turėtumėte prekių, kai jų reikia klientams. Taigi labai svarbu užtrikrinti sklandų atsargų ir užsakymų valdymo procesą. Žinoma, pradedantys verslai gali kliautis rankiniu darbu. Visgi verslams augant reikalingas profesionalus įrankis padedantis atsargas ir užsakymus valdyti automatizuotai ir efektyviai. Dabar jūs galite įsigyti e-prekybos ir atsargų valdymo sistemas be didelių investicijų – vos už kelis šimtus eurų per mėnesį. Ir ši investicija jums leis padidinti klientų pasitenkinimą ir vystyti bei plėtoti e-prekybą. Taigi nelaukite, kol jus ištiks krizė ir pradėkite ieškoti jums tinkamų sprendimų jau dabar.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *